Concurs de Dibuix 2019-2020

Amics de Núria – Lliga Espiritual de la Mare de Déu de Núria amb el suport de la Fundació Escola Cristiana de Catalunya

Sr. Josep Maria Vilumara i Lamarca, de la Lliga Espiritual de la Mare de Déu de Núria, CERTIFICA:

Que en la reunió celebrada el dia 31 de desembre de 2020, a les 10 hores, a la seu de la Fundació Escola Cristiana de Catalunya, carrer dels Àngels núm. 18, Barcelona, s’ha reunit el Jurat del 4r concurs de dibuix sobre “La Vall i el Santuari de Núria” 2019-2020, adreçat a nens i nenes d’Educació Primària (entre 6 12 anys), format per

  • Sr. Eloi Aran, teòleg i arquitecte, cap d’àrea pastoral de la Fundació Escola Cristiana de Catalunya.
  • Sra. Teresa Canals Aromí, doctora en història de l’Art, directora jubilada del Museu de l’estampació de Premià de Mar.
  • Sra. Rosa Corominas Sardà, llicenciada en filosofia i lletres, dissenyadora, assistenta social vicepresidenta de la Lliga Espiritual de la Mare de Déu de Núria.
  • Sra. Pilar Garcia i Garcia, ceramista i pintora, tresorera de La Lliga Espiritual, i coordinadora dels premis del concurs.
  • Sra. Maria Dolors Bassols i Farrés, de la Junta Rectora de La Lliga i responsable de la seva web.amicsdenuria.cat

Els dibuixos estaven numerats i tots els membres del Jurat desconeixien la seva procedència. Han decidit concedir:

Premis a 10, 11 i 12 anys (cicle superior):

Primer premi: Lara Torres Rosa, de l’Escola Verge de la Salut, de Sant Feliu de Llobregat..

Segon premi: Tatiana Benitez Estigarribia, de l’Escola Les Pallargues, d’Els Plans de Sió, La Segarra.

Tercer premi: Biel Admirable, , de l’Escola Verge de la Salut, de Sant Feliu de Llobregat.

Premis a 8 i 9 anys (cicle mitjà):

Primer Premi: Júlia Fraga, de l’Escola Verge de la Salud, de Sant Feliu de Llobregat.

Segon Premi Sofia Martínez, amb el pseudònim Angel, de l’Escola Verge de la Salut, de Sant Feliu de Llobregat..

Tercer premi: Emma Hernàndez,amb el pseudònim Lliri de Neu, de l’Escola Verge de la Salut, de Sant Feliu de Llobregat..

Accèssit: Iris Serrano Barrio, amb el pseudònim Santuari de Núria, de l’Escola Verge de la Salut, de Sant Feliu de Llobregat)..

Premis a 6 i 7 anys (cicle inicial) :

Primer premi: Laura Cañabate Gutiérrez, amb el pseudònim La Rateta, de l’Escola Verge de la Salut de Sant Feliu de Llobregat

Segon premi: Leo Díaz, amb el pseudònim Joker, de l’Escola Verge de la salut de Sant Feliiu de Llobregat

Tercer premi: Gerard Escriba, amb el pseudònim Musti, de ‘Escola Verge dela Salut de Sant Feliu de Llobregat

Accèssit: Laia Pèrez, amb el pseudònim Poky, de l’Escola Verge de la Salut de Sant Feliu de Llobregat.

Ha finalitzat la reunió del Jurat a les 12 hores.

A Barcelona, 31 de desembre de 2020.

Premis 10, 11 i 12 anys

Lara Torres Rosa, de l’Escola Verge de la Salut, de Sant Feliu de Llobregat.

Segon premi: Tatiana Benitez Estigarribia, de l’Escola Les Pallargues, d’Els Plans de Sió, La Segarra.

Tercer premi: Biel Admirable, , de l’Escola Verge de la Salut, de Sant Feliu de Llobregat.

Premis 8-9 anys

Primer Premi: Júlia Fraga, de l’Escola Verge de la Salud, de Sant Feliu de Llobregat.

Segon Premi Sofia Martínez, amb el pseudònim Angel, de l’Escola Verge de la Salut, de Sant Feliu de Llobregat.

Tercer premi: Emma Hernàndez,amb el pseudònim Lliri de Neu, de l’Escola Verge de la Salut, de Sant Feliu de Llobregat..

Accèssit: Iris Serrano Barrio, amb el pseudònim Santuari de Núria, de l’Escola Verge de la Salut, de Sant Feliu de Llobregat).

Premis 6-7 anys

Primer premi: Laura Cañabate Gutiérrez, amb el pseudònim La Rateta, de l’Escola Verge de la Salut de Sant Feliu de Llobregat.

Segon premi: Leo Díaz, amb el pseudònim Joker, de l’Escola Verge de la salut de Sant Feliiu de Llobregat.

Tercer premi: Gerard Escriba, amb el pseudònim Musti, de ‘Escola Verge dela Salut de Sant Feliu de Llobregat.

Accèssit: Laia Pèrez, amb el pseudònim Poky, de l’Escola Verge de la Salut de Sant Feliu de Llobregat.